Публікуємо короткий коментар та переклад нового та більш обмежувального наказу №. 23, опублікований 1 квітня Державним управлінням у справах релігій.

 

1 квітня Державне управління у справах релігій оприлюднило розпорядження № 1000-2018. 23, яка пропонує нове комплексне регулювання релігійної діяльності іноземців у Китаї.

Повідомляє Bitter Winter

Більшість того, що включено до наказу № 23 підтверджує положення, які вже були в силі, розсіяні різними нормативними актами. Загальний принцип управління релігією в Китаї полягає в тому, що законною релігійною діяльністю є лише та, якою керують п’ять авторизованих релігій під контролем Робочого департаменту Об’єднаного фронту . Релігії, контрольовані урядом, за визначенням є «автономними», тобто вони не повинні мати регулярних відносин з іноземними організаціями. Релігійна діяльність іноземців у Китаї, якщо вони не є частиною офіційних делегацій, запрошених релігійними бюрократами, контрольованими КПК, Об’єднаним фронтом або Партією з метою зв’язків з громадськістю чи пропаганди, сприймається вороже, зазвичай не заохочується та суворо регулюється.

Можливо, через візити християн з китайської діаспори чи інших азіатських країн або обміни між буддистськими та даоськими храмами в Китаї та за межами країни, які не організовуються офіційними бюрократами, нове положення об’єднує всі існуючі норми, щоб полегшити їх виконання. Незважаючи на те, що це не так багато нового, нове положення містить більш детальні та суворі положення про те, як будь-який запит (прийнятий лише від п’яти офіційних релігій ) на запрошення іноземця для проведення релігійної діяльності повинен містити багато документів і бути схвалений владою завчасно. Реколекції та інші релігійні заходи, які іноді організовують іноземці в китайських храмах, хоча вони є джерелом туристичного доходу, також повинні бути попередньо дозволені та під наглядом представника відповідної офіційної релігії. 

Привезення книг і релігійних матеріалів з-за кордону суворо обмежено. Якщо іноземці виголошують проповіді в Китаї, навіть якщо вони належним чином запрошені відповідно до правил, вони повинні заздалегідь подати свій «основний зміст» китайській владі на затвердження.

Положення також згадує релігійні форми, які знаходяться поза сферою п'яти офіційних релігій . У цьому випадку, очевидно, іноземних релігійних діячів зазвичай не запрошували б уповноважені релігійні бюрократи, за винятком заходів міжрелігійного діалогу. Світові релігії, такі як індуїзм та іудаїзм, не є частиною п’яти офіційних релігій і мають незначну присутність у Китаї, не кажучи вже про багато нових релігійних течій, які виходять за межі п’яти традицій. Для членів цих релігій положення надзвичайно ускладнює в’їзд до Китаю для проведення будь-якої релігійної діяльності, за винятком випадків, коли вони публічно продемонстрували свою «дружню до Китаю», і навіть у цьому випадку з великою кількістю документів.

Двері маленької єврейської синагоги в Кайфені в 2017 році. Фото Массімо Інтровіньє.
Двері маленької єврейської синагоги в Кайфені в 2017 році. Фото Массімо Інтровіньє.

Переклад наказу № 23 слідує.

***

Правила виконання положень Китайської Народної Республіки про управління релігійною діяльністю іноземців на території Китайської Народної Республіки 

Глава I. Загальні положення 

Стаття 1 Ці Правила реалізації сформульовано відповідно до Положення Китайської Народної Республіки про управління релігійною діяльністю іноземців на території Китайської Народної Республіки та інших відповідних положень. 

Стаття 2 Іноземці, згадані в цих Правилах реалізації, означають осіб, які не мають китайського громадянства відповідно до положень Закону про громадянство Китайської Народної Республіки. 

Стаття 3. Релігійна діяльність іноземців на території Китаю, про яку йдеться в цих Правилах реалізації, відноситься до діяльності іноземців на території Китаю щодо проведення або участі в релігійних церемоніях відповідно до їх релігійних переконань, а також участі в релігійних обмінах і спілкуванні з китайськими релігійними групами, релігійними коледжами та університетами, місцями релігійної діяльності та релігійним педагогічним персоналом. 

Стаття 4 Китай поважає свободу віросповідання іноземців на своїй території та захищає релігійну діяльність іноземців на своїй території відповідно до закону. Китай захищає, відповідно до закону, дружні та культурні та академічні обміни між іноземцями на його території та китайськими релігійними колами у сфері релігії. 

Стаття 5 У здійсненні релігійної діяльності іноземці повинні дотримуватись законів, правил і положень Китаю, поважати принцип незалежності та автономії китайських релігій і погоджуватися з управлінням китайського уряду відповідно до закону; вони не повинні використовувати релігію для шкоди національним інтересам Китаю, суспільним інтересам або законним правам та інтересам його громадян, а також вони не повинні суперечити громадському порядку та моралі Китаю. 

Розділ II Колективна релігійна діяльність 

Стаття 6 Колективна релігійна діяльність іноземців у межах країни здійснюється в монастирях, палацах, мечетях і церквах (далі - монастирі та церкви), зареєстрованих як місця релігійної діяльності відповідно до закону, при цьому монастирі та церкви надають спеціальні послуги; якщо монастирі та церкви не в змозі надавати спеціальні послуги, вони можуть проводитися у тимчасових місцях, затверджених відділами у справах релігії провінційних народних урядів (надалі іменуються як «тимчасові місця») для колективної релігійної діяльності іноземців (h. Колективна релігійна діяльність іноземців на території, про яку йдеться в цих Правилах реалізації, стосується релігійної діяльності, організованої іноземцями на території та в якій бере участь певна кількість осіб). іноземців, за винятком випадків, передбачених статтею 19 цих Правил виконання, визначених у попередньому реченні, визначає відділ у справах релігії провінційного народного уряду. 

Стаття 7. Коли іноземці, які знаходяться на території, подають заяву про проведення колективних релігійних заходів у храмах і церквах або про встановлення тимчасових місць, вони повинні обрати трьох або більше осіб, які збирають. Організатори повинні дотримуватись законів, правил і положень Китаю, не мати ворожих по відношенню до Китаю слів чи вчинків, не мати поганих записів, мати можливість брати на себе відповідні юридичні обов’язки та законно проживати в Китаї. Співробітники іноземних дипломатичних представництв і консульств у Китаї та інші іноземці, які користуються привілеями та імунітетом, не мають права бути організаторами. 

Стаття 8 Якщо іноземці в Китаї мають намір проводити колективні релігійні заходи в храмах і церквах, особа, яка її скликає, повинна подати письмову заяву до релігійної організації міста ( префектури , штату або ліги ), в якому розташована ця територія. Виходячи із заявки та стану місцевих храмів і церков, релігійні організації міст (префектур, штатів і союзів) у відповідних округах визначають храми та церкви, які будуть надавати спеціальні послуги для колективної релігійної діяльності іноземців у країні, і звітують відділам у справах релігії Народних урядів міст у відповідних округах для протоколу. Якщо в храмі чи церкві немає умов для надання спеціалізованих послуг, релігійна група міста ( префектури , штату чи ліги ), яка створила округ , повинна письмово відповісти організатору. Організатор може подати заявку на встановлення тимчасового місця розташування відповідно до положень цих Правил реалізації. 

Стаття 9 Для колективної релігійної діяльності іноземців на території храму та церкви підписує угоду з укладачем, чітко розклад колективних релігійних заходів, заходи, кількість заходів, кількість заходів, заходи безпеки, права та обов’язки обох сторін, юридичну відповідальність та інші питання, і з дати підписання угоди протягом десяти днів з моменту тексту угоди та скликача відповідної інформації повідомляється муніципальному Народному уряду регіону релігійного. відділи справами.

Стаття 10: Якщо іноземці в Китаї проводять колективні релігійні заходи в храмі або церкві, храм або церква повинні організувати, щоб китайський релігійний вчитель керував заходами; якщо необхідно, щоб іноземець керував діяльністю, храм або церква повинні подати протокол про таку діяльність до Департаменту у справах релігії Народного уряду муніципального району , в якому знаходиться храм або церква. 

Стаття 11 Заявка на встановлення тимчасового місця розташування повинна мати такі умови: (1) діяльність, яка буде здійснюватися у тимчасовому місці, не повинна заважати нормальному виробництву, навчанню та життю навколишніх одиниць і мешканців, і підлягає управлінню відділу у справах релігії місця, де воно розташоване; (2) організатор(и) має(ють) право використовувати будівельні споруди як тимчасове місце розташування; (3) будівельні об’єкти, які будуть використовуватися як тимчасове місце розташування, повинні відповідати законам і нормам щодо планування, будівництва, протипожежної безпеки та безпеки будівель і бути придатними для проведення колективних релігійних заходів.

 Стаття 12 Під час подання заявки на встановлення тимчасового місця розташування особа, яка її скликає, заповнює форму заявки на тимчасове місце розташування для колективної релігійної діяльності іноземців на території та одночасно подає наступні матеріали до відділу у справах релігії Народного уряду на рівні провінції за місцем, де подається заявка на встановлення тимчасового місця розташування: (1) письмову відповідь, видану релігійною організацією міста ( префектура , штату чи ліги ) у районі , в якому храм чи церква не має умов для надання спеціальних послуг; (2) опис основної ситуації релігії; (3) висловлювання головних класиків релігії; (4) ім’я, громадянство, поточне місце проживання, дійсна китайська віза або дозвіл на проживання іноземця, який має намір брати участь у колективній релігійній діяльності; (5) лист-зобов'язання організатора; (6) паспорт організатора, а також оригінали та ксерокопії посвідки на проживання; (7) ім'я особи, яка має намір очолити колективні релігійні заходи, і розклад колективних релігійних заходів, спосіб проведення заходів, кількість заходів, заходи безпеки та інші пояснення, (8) дійсні документи на право користування об'єктами будівлі як тимчасового місця розташування, а також матеріали про те, що об'єкти будівлі відповідають законам і нормам про планування, будівництво, протипожежний захист і безпеку будівництва. Матеріали, які необхідно подати в попередньому абзаці, повинні бути китайською мовою, за винятком основних класичних релігій, зазначених у пункті 3. Відділ у справах релігії захищає інформацію в матеріалах, що стосується недоторканності приватного життя, відповідно до закону. У листі-зобов’язанні в пункті 5 скликачі зобов’язуються виконувати хорошу роботу з нагляду та управління колективною релігійною діяльністю у тимчасовому місці, закликаючи іноземців, які беруть участь у діяльності, дотримуватися китайських законів, правил і положень, не втручатися в нормальне виробництво, навчання та життя сусідніх підрозділів і жителів, а також прийняти керівництво місцевого відділу у справах релігії та утриматися від створення релігійні символи на зовнішній стороні тимчасового місця розташування. Усі учасники повинні підписати зобов'язання. Заява про тимчасове розміщення колективної релігійної діяльності іноземців на території подається до Державного управління у справах релігій. 

Стаття 13 Після отримання матеріалів заявки на встановлення тимчасового місця розташування відділ у справах релігії Народного уряду на рівні провінції проводить консультації з відділом у справах релігії Народного уряду на рівні округу , відділом у справах релігії Народного уряду міста з районами та релігійними організаціями провінції , автономного регіону чи муніципалітету , які безпосередньо підпорядковуються центральному уряду, і приймає рішення про погодження або відхилення протягом двадцяти робочих днів з дати прийняття заяви. У межах адміністративної області на рівні округу зазвичай дозволяється лише одне тимчасове місце для тих, хто сповідує одну релігію та може використовувати одну мову для проведення колективних релігійних заходів. Тимчасове місцезнаходження діє максимум два роки. Ті, кому після закінчення цього періоду все ще необхідно проводити колективні релігійні заходи у тимчасовому місці, мають повторно подати заяву на таке тимчасове місце за тридцять днів до закінчення періоду відповідно до положень статті 12 цих Правил застосування. Іноземці, які проводять колективну релігійну діяльність у тимчасовому місці, перебувають під керівництвом відділу у справах релігії Народного уряду на рівні округу , де вони знаходяться. 

Стаття 14 Колективною релігійною діяльністю у тимчасовому місці керує принаймні один організатор на місці. Організатор зобов’язаний посилити забезпечення безпеки проведення колективних релігійних заходів у тимчасовому місці, а кількість осіб, які беруть участь у заходах, не повинна перевищувати кількість осіб, діяльність яких визначена в акті про погодження тимчасового розташування. 

Стаття 15 Для колективних релігійних заходів у тимчасовому місці, які вимагають запрошення китайського релігійного вчителя для керівництва заходом, організатор повинен запропонувати релігійній організації міста ( префектури , штату чи ліги ), у якому розташоване тимчасове місце, щоб релігійна організація організувала відповідного релігійного вчителя для головування заходу. 

Стаття 16 За винятком китайських релігійних священнослужителів, які організовані або запрошені керувати релігійною діяльністю відповідно до положень цих Правил виконання, колективні релігійні заходи, що проводяться для іноземців на території, обмежуються участю іноземців, яким дозволено перебувати на території. 

Стаття 17 Постачальники храмів і церков і будівельних об’єктів для тимчасових місць, які надають ексклюзивні послуги для колективної релігійної діяльності іноземців на їхній території, повинні, якщо вони виявляють, що колективна релігійна діяльність іноземців на їхній території порушує закони, правила та положення Китаю, негайно повідомляти про такі порушення місцевому відділу у справах релігії або іншим відповідним відділам. 

Стаття 18 Якщо потрібно змінити організатора, розклад, спосіб діяльності чи кількість осіб у тимчасовому місці, заява про зміну повинна бути подана до відділу у справах релігій Народного уряду провінції за тридцять днів до запропонованої зміни разом з відповідними матеріалами. 

Стаття 19 Іноземці в Китаї за згодою місцевих релігійних організацій можуть запрошувати китайських релігійних вчителів для проведення релігійних церемоній, таких як хрещення, весілля, похорони, а також додзьо, пуджі та інших релігійних церемоній відповідно до релігійних звичаїв. 

Розділ III Релігійні обміни 

Стаття 20 Іноземці в Китаї повинні здійснювати дружні релігійні та культурні та академічні обміни з китайськими релігійними групами, релігійними установами та місцями релігійної діяльності через національні релігійні групи або релігійні групи провінцій, автономних регіонів або муніципалітетів , підпорядкованих безпосередньо центральному уряду. 

Стаття 21 Іноземні вчителі релігії, які приїжджають до Китаю в якості вчителів релігії, можуть, на запрошення національної релігійної організації або релігійної організації провінції , автономного регіону чи муніципалітету, безпосередньо підпорядкованого центральному уряду, виголошувати проповіді чи проповіді в храмах і церквах. Іноземні вчителі релігії, які приїжджають в країну на інших посадах, можуть проповідувати в храмах і церквах на запрошення національних релігійних груп або релігійних груп провінцій, автономних регіонів або муніципалітетів, підпорядкованих безпосередньо центральному уряду, і за згодою Державного управління у справах релігій або відділу у справах релігії Народного уряду на рівні провінцій . Запрошені особи повинні відповідати таким умовам: (1) вони повинні дотримуватися законів, правил і положень Китаю, поважати принцип незалежності та автономії китайських релігій і не мати слів чи вчинків, ворожих Китаю, або екстремістських ідеологічних тенденцій релігій; (2) зміст проповідей, які вони мають намір виголосити, не порушує закони, правила та положення Китаю, не втручається в релігійні справи Китаю або не суперечить громадському порядку та доброму моралі Китаю. 

Стаття 22 Якщо іноземний релігійний вчитель, який в’їжджає до Китаю в іншій якості, має намір проповідувати в храмі чи церкві, національна релігійна група або релігійна група провінції , автономного регіону чи муніципалітету , підпорядкованого безпосередньо центральному уряду, повинна подати наступні матеріали заяви до Державної адміністрації у справах релігій або департаменту у справах релігії Народного уряду на провінційному рівні , відповідно: (1) лист із заявою, що містить причини запрошення дати особу лекцію чи проповідь, а також розташування храму чи церкви, де планується влаштувати лекцію чи проповідь; (2) інформація про походження запрошеної особи, її релігію та зміст лекції. (ii) відповідне походження запрошеного, його або її релігійний статус, опис його або її вступного статусу та основний зміст запропонованої проповіді; (iii) письмову згоду храму чи церкви, де має бути організована проповідь. Державне управління у справах релігій та відділ у справах релігій Народного уряду провінції протягом двадцяти робочих днів з дати прийняття заяви приймають рішення про схвалення або відхилення. 

Стаття 23 Іноземець, який здійснює діяльність релігійного культурного та академічного обміну з китайськими релігійними групами, релігійними коледжами та університетами та місцями релігійної діяльності, і який ввозить до країни більше ніж розумну кількість релігійних друкованих видань, релігійних аудіовізуальних продуктів та інших релігійних предметів для власного використання, повинен відповідати таким умовам: (1) релігійні друковані видання, релігійні аудіовізуальні продукти та інші релігійні предмети, які він ввозить, не містять будь-яких матеріалів, які загрожують національним інтересам Китаю. безпеки, завдає шкоди суспільним інтересам або суперечить незалежному та автономному характеру релігій Китаю; (2) Одержувачем релігійної друкованої продукції, релігійної аудіовізуальної продукції та інших предметів релігійного призначення є релігійна група, релігійний коледж або місце релігійної діяльності; (3) Релігійна друкована продукція, релігійна аудіовізуальна продукція та інші релігійні предмети відповідають потребам релігійних і культурних академічних програм або угод; (4) вони узгоджені релігійними групами національного рівня або провінціями; (5) Має бути згода національної релігійної організації або релігійної організації провінції , автономного регіону чи муніципалітету , що безпосередньо підпорядковані центральному уряду. Обсяг релігійної друкованої продукції та релігійної аудіовізуальної продукції для власного використання та в розумних кількостях стосується менше десяти примірників на особу для однотомних видань і менше трьох комплектів на особу для повних комплектів публікацій. Обсяг самостійного використання та розумних кількостей інших релігійних предметів означає менше трьох базових одиниць кожного виду. Розповсюджені релігійні друковані матеріали, а також релігійна аудіовізуальна продукція заборонені для в’їзду в країну. 

Стаття 24 Якщо іноземець ввозить до країни релігійні друковані матеріали, релігійну аудіовізуальну продукцію та інші релігійні предмети понад розумну кількість для власного користування, приймаючий підрозділ повинен звернутися до відділу у справах релігії Народного уряду на провінційному рівні місця, де він знаходиться, подавши такі матеріали: (1) форму заяви, яка містить ознайомлення з іноземцем та академічними релігійними обмінами. і культури, а також каталог, зразки, кількість та інші матеріали релігійних друкованих матеріалів, релігійної аудіовізуальної продукції та інших релігійних предметів, що ввозяться; (2) текст програми або угоди релігійної культури та академічних обмінів; (3) Письмові матеріали мають бути затверджені національною релігійною асоціацією або релігійною асоціацією провінції , автономного регіону чи муніципалітету , підлеглими безпосередньо центральному уряду. Якщо приймаюча організація є національною релігійною організацією або утвореною нею релігійною установою, національна релігійна організація подає матеріали звернення до Державного управління у справах релігій. Державне управління у справах релігій та відділ у справах релігій Народного уряду провінції протягом двадцяти робочих днів з дати прийняття заяви приймають рішення про схвалення або відхилення. 

Стаття 25 Якщо іноземцю дозволено ввозити в країну розумну кількість релігійних друкованих матеріалів, релігійної аудіовізуальної продукції та інших предметів релігійного призначення, що перевищує кількість для його чи її особистого користування, він чи вона повинні подати декларацію митникам, які перевірять і випустять їх на підставі документа про дозвіл, виданого Державною адміністрацією у справах релігії або відділом у справах релігії Народного уряду на провінційному рівні . 

Стаття 26. Іноземні організації або особи, які вербують студентів на території Китаю з метою підготовки вчителів релігії, організовуються та відбираються національними релігійними групами або релігійними групами провінцій, автономних районів або муніципалітетів безпосередньо підпорядкованих центральному уряду відповідно до їхніх потреб. Іноземні організації чи окремі особи не можуть без дозволу вербувати студентів у Китаї з метою підготовки вчителів релігії. Іноземці, які приїжджають до Китаю для навчання в релігійних коледжах і університетах, повинні отримати згоду національної релігійної асоціації або релігійної асоціації провінції , автономного регіону чи муніципалітету , підпорядкованого безпосередньо центральному уряду. 

Стаття 27. Іноземці можуть бути прийняті на роботу в китайські релігійні коледжі та університети відповідно до правових процедур і можуть читати лекції як іноземні спеціалісти в релігійних коледжах та університетах. 

Стаття 28 Іноземні релігійні організації та їхні члени, які не мають відповідної законної китайської релігійної організації на території Китаю, повинні відповідати наступним умовам, якщо вони бажають мати відносини з китайськими державними відомствами чи релігійними групами, релігійними коледжами та університетами чи місцями релігійної діяльності: (1) вони дружні до Китаю; (2) вони мають законний статус або особистість у країні (регіоні), в якій вони знаходяться; (3) вони не мають негативних записів; (4) вони поважають принцип незалежної та автономної діяльності китайських релігій, а запропонована діяльність на території Китаю має здійснюватися відповідно до принципу незалежності та автономії китайських релігій; (5) Діяльність, яка здійснюватиметься в Китаї, не порушує китайські закони, правила та положення. Китайський підрозділ подає заяву до Державного управління у справах релігій із такими матеріалами: (1) лист-заявка, включаючи мету, питання, час, місце та кількість людей, які будуть залучені до діяльності; 2) основні відомості про іноземну релігійну організацію, її членів і релігію, а також довідку про те, що іноземна релігійна організація та її члени відповідають умовам, викладеним у попередньому абзаці; і (3) основна інформація про китайський підрозділ та його основних учасників. Управління у справах держрелігій протягом двадцяти робочих днів з дня прийняття заяви приймає рішення про її задоволення або незадоволення. 

Стаття 29 Іноземці в Китаї не можуть займатися наступною діяльністю, пов’язаною з релігією: (1) втручання та домінування у справах китайських релігійних груп, релігійних установ і місць релігійної діяльності, або втручання в ідентифікацію та управління релігійним духовенством; (2) створення релігійних організацій, релігійних установ, місць релігійної діяльності чи релігійних установ; (3) просування релігійної екстремістської ідеології, підтримка або фінансування релігійного екстремізму та незаконної релігійної діяльності або використання релігії для підриву національної єдності Китаю чи верховенства права, релігійної гармонії та соціальної стабільності; (4) Проведення несанкціонованих проповідей, проповідей або колективних релігійних заходів; (5) Вербування релігійних послідовників і призначення релігійних священнослужителів серед громадян Китаю; (6) Використання релігії для здійснення діяльності, яка перешкоджає реалізації китайських систем правосуддя, освіти, шлюбу, соціального управління тощо; (7) Виготовлення або продаж релігійних книг, релігійних аудіо- та відеопродукції, релігійних електронних публікацій та інших релігійних предметів або розповсюдження релігійної пропаганди; (8) Прийом пожертвувань релігійного характеру від китайських організацій та громадян; (9) Організація та здійснення релігійної освіти та навчання; (10) використання Інтернету для здійснення незаконної релігійної діяльності; та (11) інша незаконна діяльність, пов'язана з релігією. 

Розділ IV Юридична відповідальність 

Стаття 30 Якщо державний службовець зловживає своїми повноваженнями, нехтує своїми обов'язками або бере участь у неправомірних діях заради особистої вигоди в управлінні релігійною діяльністю іноземців у країні, він чи вона повинні бути покарані згідно із законом; при вчиненні злочину він несе кримінальну відповідальність згідно із законом. 

Стаття 31. До іноземців, які в межах країни створюють несанкціоновані тимчасові місця для проведення колективних релігійних заходів, поводяться згідно з частиною другою статті 69 Положення про релігійні справи. 

Стаття 32 Якщо проведення іноземцями колективної релігійної діяльності на території Китаю в монастирях, церквах або тимчасових місцях порушує положення цих Правил виконання або зміст зобов’язання, відділ у справах релігії повинен наказати виправити це; якщо скликаючий є відповідальним, він повинен наказати звільнити скликаючого; якщо обставини є серйозними, він повинен наказати монастирям чи церквам припинити надання спеціальних послуг для колективної релігійної діяльності іноземців або наказати тимчасовим місцям припинити свою діяльність. 

Стаття 33 Якщо китайська релігійна група, релігійна установа чи місце проведення релігійної діяльності порушує положення цих Правил виконання, до неї слід відноситися відповідно до статті 65 Положення про релігійні справи. До китайських вчителів релігії, які порушують положення цих Правил реалізації, застосовуються заходи відповідно до статті 73 Положення про релігійні справи. 

Стаття 34 Будь-який, хто створює умови для незаконної релігійної діяльності іноземців у Китаї, підлягає переслідуванню відповідно до статті 71 Положення про релігійні справи. 

Стаття 35 Будь-яке порушення інших положень цих Правил реалізації розглядається відділом у справах релігії та іншими відповідними департаментами відповідно до Положення Китайської Народної Республіки про управління релігійною діяльністю іноземців на території Китайської Народної Республіки та Положення у справах релігії. Порушення положень цих Правил реалізації разом із порушенням інших законів та нормативних актів розглядається відповідними відділами відповідно до закону; за наявності складу злочину притягується до кримінальної відповідальності. 

Розділ V Додаткові положення 

Стаття 36 В межах адміністративної території муніципалітету , підпорядкованого безпосередньо центральному уряду, обов’язки релігійних організацій міст (префектур, штатів і союзів) з округами, як передбачено цими Правилами виконання, виконують релігійні організації округів (округів), підпорядкованих муніципалітету безпосередньо підпорядкованих центральному уряду; і обов’язки відділів у справах релігії народних урядів на рівні повіту та народних урядів міст з районами виконують відділи у справах релігій народних урядів районів (повітів), підлеглих муніципалітету , безпосередньо підпорядкованих центральному уряду. 

Стаття 37 Якщо в окрузі (місті, районі чи хоругві ) немає відповідної релігійної організації , відповідні обов’язки, передбачені цими Правилами реалізації, виконує релігійна організація міста ( префектури , штату чи ліги ), в якому розташований округ . Якщо в містах (префектурах, префектурах, союзах) і муніципалітетах безпосередньо підпорядкованих центральному уряду немає відповідних релігійних організацій , відповідні обов’язки виконують релігійні організації в провінціях, автономних областях і муніципалітетах, підпорядкованих безпосередньо центральному уряду. Якщо в провінції , автономному регіоні чи муніципалітеті немає відповідної релігійної організації, підпорядкованої безпосередньо центральному уряду, відповідні обов’язки виконує національна релігійна організація.

Стаття 38 Ці Правила впровадження набирають чинності 1 травня 2025 року.

Особняк принца Чуня в Пекіні, де розміщені офіси Державного управління у справах релігій. Кредити.

Особняк принца Чуня в Пекіні, де розміщені офіси Державного управління у справах релігій. Кредити .